MULTI-ROOM

W nowoczesnych rezydencjach i apartamentach nie może również zabraknąć coraz bardziej popularnych urządzeń do wielostrefowej dystrybucji dźwięku zwanych powszechnie urządzeniami multi-room.

 W każdym pomieszczeniu naszego domu czy to łazienka, sypialnia, kuchnia gabinet czy taras możemy za pośrednictwem dotykowego sterownika ściennego lub pilota sterować urządzeniami, które znajdują się w głównym systemie audio-video. Będąc np. w sypialni za naciśnięciem jednego przycisku możemy słuchać radia lub utworów znajdujących się w bibliotece serwera muzycznego czy odtwarzaczu iPod. Dźwięk wydobywa się wtedy z dyskretnych umieszczonych np. w suficie głośników.

Nie mając w pomieszczeniu radia czy iPoda możemy korzystać z niego tak jakby było obok nas. W każdym pomieszczeniu możemy zaprogramować ulubione stacje radiowe, które oprócz tego, że będą słyszalne, będą także widoczne na sterownikach ściennych łącznie z komunikatami w systemie RDS. Przykładowy system firmy NUVO model Grand Concerto pozwala na podłączenie sześciu różnych źródeł dźwięku z których możemy korzystać w każdym miejscu w naszym domu dzieląc go na tak zwane strefy. Mając np. tylko jeden tuner radiowy możemy wykorzystać go nawet w szesnastu strefach (wewnątrz i na zewnątrz). Multi-room ten ma również opcjonalną funkcję wyciszania muzyki w momencie dzwonienia domofonu, dzwonka do drzwi oraz funkcję Party która pozwala na przekaz muzyki jednocześnie we wszystkich strefach naszego domu i sterowanie głośnością i źródłami dźwięku w całym domu z dowolnego pomieszczenia. Na wyjątkowe uznanie załuguje też jakość tego rozwiązania w kwesti reprodukcji muzyki, przy odpowiednio dobranych głośnikach mamy do czynienia z doskonałym brzmieniem, które wybiega daleko poza standardowe nagłośnienie dyskretne.

Newsletter

WebDesign